четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Трагедија ја потресе Македонија: Две деца загинаа во пожар во Скопје- запалени четири куќи

Трагедија ја потресе Македонија: Две деца загинаа во пожар во Скопје- запалени четири куќи

Две деца загинале во пожар во населбата Шуто Оризари откако избувнал пожар во една куќа.

Пожарот за кратко се раширил и зафатил дел од околните куќи. Гореле четири од нив.

Според МВР, пожарот избувнал во куќа на улицата Брсјачка буна, по што се проширил на три други куќи. Куќата целосно изгорел, а на местото се упатени екипи за итна медицинска помош. Потврда за настрадани нема.

Коронавирус