вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Хроника

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: 22 годишен скопјанец попладнево загина додека местел кабли качен на скеле

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: 22 годишен скопјанец попладнево загина додека местел кабли качен на скеле

Дваесет и две годишниот А.Д. од Скопје денеска во околу 14:30 загинал во Куманово при извршување на градежни работи, дознава Алсат.

Како што информира телевизијата, момчето загинало при местење на кабли. Лицето А.Д. додека работел качен на скеле изгубил рамнотежа и паднал по што починал на лице место.

Увид се врши на лице место.

Локални избори 2021