недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Трагедија: Едно лице загина во тешка сообраќајка, двајца се повредени

Трагедија: Едно лице загина во тешка сообраќајка, двајца се повредени
фото-илустрација

На 20.05.2019 година во 13:55 часот, на магистралниот пат Кичево –Охрид, во близина на кракот за кичевското село Добреноец, случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките автомобили „Сузуки Марути“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ј.С. (58) од селото Лавчани и возило „Волксфаген Пасат“ со кичевски ознаки, управувано од С.С. (30) од Кичево.

Во незгодата, Ј.С. (58) возач на автомобилот „Сузуки“ им подлегнал на повредите, додека С.С. (30) возач и С.С. (51) сопатник во возилото „Пасат“, се здобиле со телесни повреди.

Сударот е случен помеѓу предните делови на двете возила пришто, автомобилот „Сузуки“ кој се движел во правец Охрид-Кичево,  се превртел на кровот.

На местото на сообраќајната незгода увид извршија Јавен обвинител и полициски екипи.

 

Коронавирус