среда, 22. март 2023. Вести денес: 190
home Хроника

Трагедија: Битолчанец се превезувал во приколка од трактор и почина во сообраќајка

Трагедија: Битолчанец се превезувал во приколка од трактор и почина во сообраќајка
ИЛУСТРАЦИЈА

На 14.07.2018 година во 10:10 часот на патот Битола-Демир Хисар, после село Лисолај се случила сообраќајна незгода.

Во сообраќајката учествувале земјоделска машина трактор „Интернационал“ со битолски регистрски ознаки управуван од Б.П.(39) од село Доленци и товарно моторно возило „Сканија“ исто така со битолски ознаки управувано од П.И.(43) од Демир Хисар.

Во незгодата на местото на настанот починал Б.Т.(52) од Битола, сопатник кој се превезувал на приколката од тракторот. Извршен е увид на местото на настанот.

loading...