среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Трагедија: Безживотно женско тело извлечено од Пчиња (ФОТО)

Трагедија: Безживотно женско тело извлечено од Пчиња (ФОТО)

Скопските пожарникари извадија безживотно тело на давеничка од реката Пчиња.

-Техничка Интервенција, вадење на давеничка во р.Пчиња- Катланово. Непристапноста и сложениот терен ја отежнуваа работата, на крајот безживотното тело од реката беше извадено, информираат тие.