четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Трагедија: Бебе почина во Крушево

Трагедија: Бебе почина во Крушево

На 23.09.2020 во 18:45 часот во Полициската станица Крушево било пријавено дека во Здравствен дом Крушево било донесено бебе, за кое лекар констатирал дека било починато, без видливи траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Крушево, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Коронавирус