среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Трафика изгоре ноќеска во Скопје, пожарот ја зафатила и соседната сендвичара

Трафика изгоре ноќеска во Скопје, пожарот ја зафатила и соседната сендвичара

Ноќеска околу 03 часот на улица „Александар Урдаревски“ во Скопје избувнал пожар во трафика сопственост на А.З. (52) од Скопје. Опожарен бил и надворешен дел од соседна сендвичара.

Пожарот бил изгаснат од екипи на Бригадата за противпожарна заштита.

Увид ќе се врши во текот на денот.

Коронавирус