понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 148
home Хроника

Товарно возило удри пешак, мажот хоспитализиран со тешки повреди

Товарно возило удри пешак, мажот хоспитализиран со тешки повреди

Во Куманово, на ул.„13-ти Ноември“, вчера околу 10:15 часот, товарно моторно возило „там“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Е.(53) од Куманово, удрило во пешак Б.А.(31).

-Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Куманово

Коронавирус