среда, 26. февруари 2020. Вести денес: 158
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Тони Јакимовски излезе од притвор по една година зад решетки

Тони Јакимовски излезе од притвор по една година зад решетки

Тони Јакимовски, обвинет во случајот „Спец каса“, по една година помината зад решетни излезе од притвор.

Од Кривичниот суд за „Фокус“ потврдуваат дека Јакимовски се брани од слобода од 11-ти февруари.

Одлуката за замена на притворот со гаранција ја донел Кривичен совет на Основниот суд Скопје 1, а на Јакимовски му се изречени мерки на претпазливост, односно одземен му е пасошот  и има обврска еднаш во неделата да се јавува во судот.