четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 101
home Хроника

Тинејџерка уценувана со фотографии: Плати 400 евра или излези со мене

Тинејџерка уценувана со фотографии: Плати 400 евра или излези со мене

Полициската станица Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Л. (29) од с.Врапчиште-гостиварско, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „уцена“.

-Во октомври 2017 година, пријавениот со цел да прибави противправна имотна корист за себе  уценувал 18 годишна девојка од село Добридол, дека преку социјални мрежи ќе објави нејзини фотографии доколку не му исплати 400 евра или да излезе со него, информираат од МВР.

 

 

Qatar 2022