среда, 3. март 2021. Вести денес: 75
home Хроника

Тинејџерка повредена откако ја удрил автомобил

Тинејџерка повредена откако ја удрил автомобил

Девојка е повредена откако вчера во неа удрил автомобил.

Несреќата, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски, се случила околу 14 часот и 45 минути на крстосницата на улиците „Страшо Пинѓур“ и „Тодор Циповски-Мерџан“ во Тетово.

-Патничко моторно возило „шкода рапид“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 48-годишниот А.Д. од тетовска Шипковица, удрило во 17-годишна тетовка (пешак). Таа била пренесена во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош, информира Јосифоски.

Коронавирус