сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџерка од Охрид пријавила дека е силувана од невенчаниот сопруг

Тинејџерка од Охрид пријавила дека е силувана од невенчаниот сопруг

На  30.01.2021 во СВР Охрид, 19-годишна охриѓанка пријавила дека на 29.01.2021  околу 23.00 часот, нејзиниот невенчан сопруг А.М.(23) од Струга извршил обљуба врз неа.

Се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија