понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Тинејџерка од Косово приведена во Македонија

Тинејџерка од Косово приведена во Македонија

19-годишна косовска државјанка била приведена од страна на полициски службеници на СВР Тетово, поради сомнение дека извршила илегален влез и престој во земјава.

На 01.12.2021 околу 21:30 часот во тетовско Радиовце, полициски службеници на СВР Тетово ја привеле 19-годишната косовска државјанка Л.М., поради сомнение за илегален влез и престој во земјата.

Таа била затекната во возило што го управувал 21-годишен жител на тетовско Горно Седларце, по што била задржана во Полициската станица Тетово за натамошна постапка и ќе се соочи со соодветен поднесок.

Коронавирус