четврток, 23. март 2023. Вести денес: 74
home Хроника

Тинејџерка од Косово приведена во Македонија, ова е причината

Тинејџерка од Косово приведена во Македонија, ова е причината

На 21.11.2021 околу 01.40 часот на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ја привеле косовската државјанка Л.М.(19), поради илегален влез и престој на подрачјето.

Таа е задржана во Полициска станица Тетово за натамошна постапка.

loading...