сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Хроника

Тинејџерка нападната и ограбена на мостот во Злокуќани

Тинејџерка нападната и ограбена на мостот во Злокуќани

На 24.06.2022 во 07:50 часот во Полициска станица Карпош е пријавено дека на подрачјето на Карпош, на пешачкиот мост во нас.Злокуќани, едно лице со употреба на сила ѝ ја одзело чантата на Н.Ј.(18) од Скопје.

Во чантата имало пари, лични документи и мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус