петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 151
home Хроника

Тинејџерка нападнала жена, се скарале за влегување во автобус

Тинејџерка нападнала жена, се скарале за влегување во автобус

Тетовската полиција информира дека вчера 46-годишната гостиварка Х.С. во СВР Тетово пријавила дека на автобуската станица во Тетово физички била нападната од Б.И.(19) од Тетово.

Според пријаата, Х.С. и Б.И. претходно вербално се расправале околу влегување во автобус.

Се расчистува случајот и ќе следува поднесок против пријавената Б.И.

Коронавирус