вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 30
home Хроника

Тинејџерка физички нападната во дискотека во парк

Тинејџерка физички нападната во дискотека во парк

Осумнаесет годишната скопјанка А.В. вчера пријавила дека во дискотека во Градски Парк била физички нападната од непознато машко лице.

-Кога влегла во дискотеката и додека се качувала по скалите да оди на горниот дел, физички била нападната од непознато лице, информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус