четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 134
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Хроника

Тинејџери се степале во Кавадарци

Тинејџери се степале во Кавадарци

На 12.06.2020 во 18:22 часот било пријавено дека на ул.„Преспа“ во Кавадарци, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Д.С.(19) и 16-годишник, двајцата од Кавадарци.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус