среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџери се степале во гостиварско, едниот прободен со нож

Тинејџери се степале во гостиварско, едниот прободен со нож

Седумнаесетгодишно момче завршило со рана на левата нога по расправија со една година помлад родина во гостиварското село Чегране.

Според СВР Тетово, шеснаесетгодишник синоќа околу 21 часот, во салон за забавни игри во Чегране, најпрво физички се пресметал со 17-годишник, негов родина, а потоа од панталоните извадил нож и му нанесол убодна рана во левата нога.

Извршен е увид, напаѓачот е пронајден и одземен е ножот за вештачење  и се работи на целосно расчистување на случајот.