петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Тинејџери од тетовско нападнале едно лице, па добија кривична

Тинејџери од тетовско нападнале едно лице, па добија кривична

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.З.(18), Д.Р.(17) и Х.Д.(17), сите од с.Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство’’.

На 14.05.2021 на ул.„Илинденска“ во Тетово пријавените физички го нападнале А.Е..

Коронавирус