недела, 9. август 2020. Вести денес: 87
home Хроника

Тинејџер велосипедист тешко повреден во струмичко

Тинејџер велосипедист тешко повреден во струмичко
илустрација

Во Струмица на ул.„Балканска“, Н.Ѓ.(49) од с.Рич, струмичко, вчера попладне управувајќи патничко возило „опел зафира“, со бугарски национални ознаки, удрило во велосипед, управуван од А.Г.(19) од Струмица.

-Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Коронавирус