понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 125
home Хроника

Тинејџер удри во дедо, битолчанецот тешко повреден

Тинејџер удри во дедо, битолчанецот тешко повреден

На 29.11.2019 во 16:25 часот било пријавено дека во Битола на улицата „Партизанска“, патничко моторно возило „Даеву матиз“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.Г.(19) од Битола, удрило во И.С. (78) од Битола.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус