понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 57
home Хроника

Тинејџер тешко повреден, со мотор удрил во столб

Тинејџер тешко повреден, со мотор удрил во столб

На 01.12.2021 година во 15.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на ул.„Цветан Димов“ во с.Пирава, валандовско, Б.Р.(18) од истото село, управувајки мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Валандово.

Коронавирус