петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 149
home Хроника

Тинејџер тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Тинејџер тешко повреден откако бил удрен од автомобил

На 11.01.2021 околу 14,20 часот во Куманово на крстосницата од улица „Кирил и Методиј“ и улица „Перо Чичо“, Д.С.(43) управувајќи патничко моторно возило „мазда“ со кумановски регистарски ознаки удрил во М.Т.(19) од Куманово, информира МВР.

По незгодата М.Т. била пренесена во Општа болница Куманово каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус