среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 154
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Тинејџер со мопед удрил во пешак, двајцата тешко повредени

Тинејџер со мопед удрил во пешак, двајцата тешко повредени

На 19.05.2022 во 16.20 часот во СВР Охрид било пријавено дека на улица „7-ми ноември“, мопед со охридски регистарски ознаки, управуван од Д.Т.(19) од Охрид, удрил во пешак С.Ш.(53) од Охрид.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на мопедот и пешакот, констатирани во ЈЗУ „Свети Еразмо“ – Охрид, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Коронавирус