сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Тинејџер со автомобил удрил во пешак

Тинејџер со автомобил удрил во пешак

На 10.05.2021 во 13.30 часот било пријавено дека во Крива Паланка, на крстосница од ул.„Св.Јоаким Осоговски“ и ул.„Гоце Делчев“, патничко возило „сеат алхамбра“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од М.Д.(19) удрило во пешакот Р.С.(71), и двајцата од Крива Паланка, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Здравствен дом Крива Паланка.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

Коронавирус