недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџер продавал марихуана

Тинејџер продавал марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава  против Е.Н.(19) од село Долна Бањица, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстани и прекурзори “.

На 27.09.2017 година во село Долна Бањица полициски службеници извршиле преглед на патничко возило, управувано од пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус