четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 228
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Хроника

Тинејџер претепан во автобус на ЈСП

Тинејџер претепан во автобус на ЈСП

На 15.05.2019 година околу 13:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.(18) од Скопје.

Откако го истепале, насилниците побегнале.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020