недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџер повреден додека извршувал работни задачи

Тинејџер повреден додека извршувал работни задачи

На 30.11.2020 во 09:18 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека М.Т.(19) од с.Инџиково, скопско, вработен во фирма на ул.„Перо Наков“, се повредил додека извршувал работни задачи.

Коронавирус