четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 13
home Хроника

Тинејџер полово нападнал 12 годишно дете

Тинејџер полово нападнал 12 годишно дете

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 18 годишно лице од Прилеп  за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

На  21.01.2018 година околу 20,30 часот, во близина на село Присад, пријавениот извршил полов напад врз 12 годишно дете, информираат од полицијата.

 

Коронавирус