вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 104
home Хроника

Тинејџер од тетовско крадел каде стигне, но полицијата му застана на патот

Тинејџер од тетовско крадел каде стигне, но полицијата му застана на патот

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.З.(18) од село Озормиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени седум кривични дела „тешка кражба“.

Во периодот од 11.02.2019 година до 07.03.2019 година на подрачје на Тетово, пријавениот, извршил тешки кражби во возила и одземал делови, пари и разни предмети, а во Клинички центар – Тетово со употреба на сила влегол внатре и одзел пари и лекови.

Коронавирус