среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџер од Прилеп ограбен во Скопје

Тинејџер од Прилеп ограбен во Скопје

На 05.11.2021 во 03:00 часот во СВР Скопје, А.Ѓ.(18) од Прилеп пријавил дека околу 01:30 часот во Градскиот парк во Скопје три лица со закана му одзеле мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус