четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 196
home Хроника

Тинејџер од Охрид со нож го прободел својот татко

Тинејџер од Охрид со нож го прободел својот татко

Синоќа во 19.15 часот во дом во Охрид на улица Железничка дошло до семејна расправија помеѓу татко и син. Според неофицијалните информации, најнапред таткото го удрил синот, а потоа 18-годишниот син му возвратил на својот татко повредувајќи го со нож во пределот на телото.

Екипа на СВР-Охрид извршила увид на настанот и момчето било повикано на информативен разговор во полициската станица. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коронавирус