среда, 8. декември 2021. Вести денес: 69
home Хроника

Тинејџер нападнат во Скопје

Тинејџер нападнат во Скопје

На 04.06.2019 година во 21:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Васил Ѓоргов“, Р.С.(26) физички го нападнал Л.М.(18), двајцата од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус