четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџер нападнат во автобус на ЈСП

Тинејџер нападнат во автобус на ЈСП

Деветнаесет годишно момче вчера било физички нападнато во автобус на ЈСП.

-На 03.12.2021 во 17.40 часот било пријавено дека во автобус бр.41 на ЈСП, кој се движел на релација Скопје–Драчево, кај раскрсницата за с.Батинци, В.Ф.(19) од с.Палиград бил физички нападнат од четири лица на возраст од околу 20 години, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.