петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 94
home Хроника

Тинејџер нападнат со нож во парк во Драчево

Тинејџер нападнат со нож во парк во Драчево

На 03.01.2021 во 01.15 часот С.Ѓ.(28) од Скопје пријавил дека на 02.01.2021 околу 23.40 часот во парк во населбата Драчево, неговиот 17-годишен внук бил физички нападнат од две лица.

Еден од напаѓачите употребил остар предмет, нанесувајќи му убодна рана во пределот на ногата.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус