среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 127
home Хроника

Тинејџер нападнат од три лица во Тетово

Тинејџер нападнат од три лица во Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Е.(18) од с.Палатица, тетовско, А.Ј.(24) и  Ј.З.(23), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 02.09.2020 на ул.„Благоја Тоска“ во Тетово пријавените физички го нападнале Л.Р.(18) од Тетово и му одзеле пари.

Коронавирус