вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 36
home Хроника

Тинејџер нападнат и ограбен во село Мралино

Тинејџер нападнат и ограбен во село Мралино

На 18.11.2020 во 20:45 часот било пријавено дека во с.Долно Коњари, скопско, две лица физички го нападнале Р.М.(19) од с.Мралино, скопско.

Тие со закана му одзеле пари.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.