среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Тинејџер излетал со мотор, со сериозни повреди пренесен во Клинички

Тинејџер излетал со мотор, со сериозни повреди пренесен во Клинички
илустрација

Скопјанецот Х.И.(18) е тешко повреден откако вчера во Сарај возејќи мотоцикл „Сузуки“ без регистарски ознаки изгубил контрола и се излизгал по коловозот.

-Притоа, со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, кој со друго возило бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“, но поради карактерот на повредите со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус