четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 136
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Тинејџер излетал со „БМВ“ кај Стража, со повреди пренесен во болница

Тинејџер излетал со „БМВ“ кај Стража, со повреди пренесен во болница

На 19.10.2020 околу 21.25 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Стража, А.И.(19) од гостиварско Врањовце, управувајќи патничко возило „БМВ“, со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот, информира МВР.

Повредениот возач е пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

На местото на незгодата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Коронавирус