вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџер излетал од пат, со тешки повреди пренесен во болница

Тинејџер излетал од пат, со тешки повреди пренесен во болница

Ј.Д.(19) од с.Алашевце, општина Липково е тешко повреден откако вчера кај Слупчане управувајќи „фолксваген голф“ излетал од патот и се превртел.

-Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.

Коронавирус