сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 98
home Хроника

Тинејџер избоден во автобус

Тинејџер избоден во автобус

Oд Градската општа болница „8 Септември“ вчера во СВР Скопје било пријавено дека кај нив било примено лице со убодна рана од остар предмет.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека станува збор за Ш.М.(18) од с.Чајлане, скопско.

-Според пријавеното, околу 15.00 часот во с.Бојане, на автобуска постојка во автобус влегол Ј.Н. од с.Бојане и со остар предмет му нанел убодна рана во пределот на левата надколеница, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус