вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Тинејџер избегал од домот за згрижување на деца во Визбегово

Тинејџер избегал од домот за згрижување на деца во Визбегово

На 30.11.2021 во 15.00 часот во Полициската станица Чаир од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека Б.П.(15) самоволно се оддалечил од домот во Визбегово. Тој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус