четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Тинејџер (19) развил јак бизнис во Мала Речица, еве што заплени полицијата од неговиот локал

Тинејџер (19) развил јак бизнис во Мала Речица, еве што заплени полицијата од неговиот локал

Седум телевизори, по четири компјутери и монитори, три принтери и еден апарат за игри со кучиња како и поголема сума пари открила и одзела со потврда полицијата при контролата и увидот извршен вчера во локал – нелегална спортска обложувалница во тетовска Мала Речица.

Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека локалот бил во сопственост на 19-годишниот Г.Х. од истото село.

– При контролата што била извршена околу 17 часот во локалот биле затекнати и двајца вработени Р.Н.( 26 ) и М.Ш.( 24) од Мала Речица, рече Јосифовски.

По расчистување на сите поединости ќе следува соодветен поднесок.

Коронавирус