четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Тигрите уапсија битолчанец баран со потерница

Тигрите уапсија битолчанец баран со потерница

На 27.10.2021 околу 21.15 часот врз основа на наредба од Основен суд Битола, од страна на полициски службеници од СВР Битола и САЕ „Тигар“ на ул.„Партизанска“ во Битола лишен е од слобода Б.У.(37) од Битола. Притоа, при преглед кај него е пронајден и одземен метален боксирач.

Тој е спроведен во Казнено-поправна установа Затвор Битола за издржување на затворската казна.

Коронавирус