четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Хроника

Тежок инцидент во авто-кампот „Градиште“ во Охрид

Тежок инцидент во авто-кампот „Градиште“ во Охрид

На 11.07.2020 год. во 01.40 часот во СВР Охрид пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со елементи на насилство извршено на 10.07.2020 околу 21.30 часот во авто-кампот „Градиште“.

Според пријавеното, А.К.(32), кој претходно бил пријавен во полиција од Д.Б.(38) за загрозување на сигурноста и од Ф.Г.(40) за оштетување на возилото, физички го нападнал Ф.Г., а потоа со остар предмет ја повредил М.Т., по што со дрвена палка ги нападнал Г.Т. и Ѓ.К., сите од Скопје.

Тие се здобиле со телесни повреди, а напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус