понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ: Гостин претепан во скопска дискотека

ТЕЖОК ИНЦИДЕНТ: Гостин претепан во скопска дискотека

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи утринава во 03:50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје М.М.(31) пријавил дека истиот ден околу 03,30 часот додека бил во ноќен клуб во с.Марино од страна на сопственикот на локалот бил насилно изваден од локалот, а потоа бил физички нападнат со тупаници и клоци во пределот на главата и телото од едно лице од обезбедувањето на клубот.

Со возило на Итна медицинска помош М.М. бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на медицинска помош. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус