понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 162
home Хроника

Тетово: Прегазил пешак, па избегал со возилото

Тетово: Прегазил пешак, па избегал со возилото

На 10.10.2021 во 19.10 часот било пријавено во Тетово на бул.„Илинденска“ патничко возило „пежо“ удрило во пешакот С.И.(73) од Тетово по што го напуштило местото на несреќата.

Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово и се работи на расчистување на случајот.

Локални избори 2021