среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Хроника

Тетовка нападната од невенчаниот сопруг

Тетовка нападната од невенчаниот сопруг

Триесет и двегодишна тетовка вчера пријавила дека истиот ден околу 18 часот нејзиниот невенчан сопруг С.С.(40) од Тетово физички ја нападнал.

С.С. бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за расчистување на случајот, информира полицијата.

Коронавирус