недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 103
home Хроника

Тетовка го пријавила поранешното момче- злоупотребувало лични податоци

Тетовка го пријавила поранешното момче- злоупотребувало лични податоци

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка го пријавила поранешното момче.

Имено пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од село Долно Палчиште, со кого претходно била во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус